Menu

Pod pergolou budou vaše děti v bezpečí


Silný vítr – pergola doplněná o zástěnu dokáže perfektně chránit před silným větrem. Ocení to nejen dospělí, ale zejména děti, které si tu rády hrají, sestavují stavebnice, jezdí s autíčky, anebo hrají karty a skládají puzzle. Silný vítr dokáže znepříjemnit pobyt na zahradě i v létě, a proto také pergolu mnozí považují za pomyslnou střechu nad hlavou – za prodloužení obytného prostoru lidského obydlí.

dřevěná pergola

Prachové částice – když se zvedne prach z ulice a vlétne přímo do očí, ihned všeho necháte a snažíte se jej z očí vypláchnout. Budou-li vaše děti pod pergolou, bude tam menší pravděpodobnost, že se něco takového přihodí. Pergola tu podobně, jako při silném větru, zastává jakousi funkci přístřeší, prodloužením domu, který je zastřešený a částečně krytý zástěnami.

pergola na zahradě

Prudké slunce – slunce je důležité pro tvorbu serotoninu a pro vytváření vitamínu D syntézou z tukové tkáně na pokožce. Velmi však záleží na tom, do jaké míry se sluníme, abychom se nespálili. Pochopitelně to platí i pro děti, a tak máme-li na zahradě altán nebo pergolu, máme úkryt před sluncem, pokud jsme se již slunili dostatečně dlouho. Přímé sluneční záření je také nepříjemné ve chvíli, kdy svačíme nebo obědváme, zejména kvůli odleskům slunce na talíři a také kvůli nepříjemnému horku a pálení na pokožce, kdy si nemůžeme pokrm tolik vychutnat.

Déšť – deštivé počasí není zrovna ideální venku na hraní, ale je-li teplo, letní deštík není překážkou pro dětské hraní právě pod pergolou nebo v altánku. Naopak to může být i zábavnější a také se za deště venku objevuje mnohem více záporných iontů, které jsou pro naše zdraví velmi prospěšné.

Sněžení a námraza dřevěné pergoly jsou vhodným prostředím pro dětské hraní i v zimním období. Jsou-li vystavěné v místech, kam nedopadá příliš mnoho přímého slunečního záření, děti si tu mohou pod pergolou postavit sněhuláka nebo dokonce iglú. Se stavbou sněžného iglú dětem pomůže šikovný tatínek nebo strýček.